Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet edenlerin Yurtiçi veya Türkiye dışında seyahatleri esnasında oluşan kaza veya ani bir rahatsızlık sonucu ortaya çıkabilecek acil tıbbi yardım masraflarını, hastalık, kaza ve bagaj kaybolması gibi yolculuk risklerini, seyahat sigortası özel şartları doğrultusunda ve seyahat sigortası poliçesinde belirtilen teminat limitleri dâhilinde karşılayan sigorta çeşididir.

Seyahat sağlık sigortası, seyahat sırasında ortaya çıkabilecek trafik kazaları, yolculuk iptalleri veya uçak seferinin gecikmesi gibi çeşitli risklere karşı güvence sağlar. Böylece, çeşitli seyahat risklerinden mali durumunuzun etkilenmemesini sağlayabilirsiniz.

Seyahat sağlık sigortası yapan sigorta şirketlerinden yapacağınız bir seyahat sigorta poliçesi ile;

Seyahatinizi iptal etmek durumunda kalırsanız, bu iptal işleminden dolayı ortaya çıkabilecek zararlarınızı güvence altına alabilirsiniz.

Uçak biletiniz hava yolu şirketi tarafından ertelenirse veya uçuşunuz gecikirse, seyahat sigortası ile otel ve buna bağlı diğer giderlerinizin karşılanmasını sağlayabilirsiniz.

Yurtdışı seyahatiniz sırasında bir kaza geçirirseniz veya hastalanırsanız, sağlık sigortanız yurtdışında ortaya çıkabilecek sağlık giderlerinizi karşılamayabilir. Bu durumda, seyahat sigortası ile acil tıbbi yardım ve müdahale giderlerinizi teminat altına alabilirsiniz.

Bavullarınızın çalınması veya kaybolması rizikosunu güvence altına alabilirsiniz.

Yurtdışında meydana gelebilecek sakatlık ve vefat risklerini sigorta kapsamı altına alabilirsiniz.